Jak prawidłowo suszyć włosy

Suszenie włosów. Czynność tak prozaiczna, że omawianie jej mogłoby wydawać się stratą czasu. Ale to tylko pozory. Bo suszyć, moi drodzy to trzeba umieć.

Dowód? Zwróćcie uwagę, że tuż po wizycie u fryzjera nasze włosy wyglądają i układają się inaczej. Wielokrotnie próbowałam podpatrzyć jak oni to robią, że po wysuszeniu włosów one nie puszą się, pięknie się układają i są pełne blasku. Postanowiłam zapytać fryzjera. Poszukałam też informacji w Internecie. Efekt jest taki, że wymieniłam moją dotychczasową suszarkę na zupełnie inną. Jaką? SWISS SILENT JET 7500 LIGHT IONIC ROTOCORD od marki Valera. Kiedyś wypatrzyłam ją u mojego fryzjera. Powiedział mi, że to jedna z najlepszych marek produkujących suszarki do salonów fryzjerskich. A dziś ja mam taką samą w mojej łazience.

dobra suszarka do włosów

Czym charakteryzuje się dobra suszarka do włosów? Przede wszystkim wysoką mocą. Ta ma 2000 W. Dzięki czemu moje włosy suszę teraz o połowę krócej niż przy mojej wcześniejszej suszarce. Warto sprawdzić jakie końcówki ma w zestawie kupowana przez nas suszarka. Ta posiada dwa koncentratory i dyfuzor. I tu spieszę z informacją, że ten dyfuzor jest bardzo poręczny, sprawnie skręca włosy, nadaje im objętości, ale nie puszy ich. Natomiast koncentratory mają niesamowitą nasadkę TOUCH ME, która nie nagrzewa się! Dzięki temu można dotykać ją podczas suszenia, dowolnie nią obracać, bez obaw o poparzenie się. Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę przy zakupie suszarki to ilość ustawień szybkości nadmuchu i temperatury. Tu mam aż 6 wariantów. A do tego przycisk zimnego nadmuchu, który gwarantuje mi idealne wykończenie fryzury. Ale o tym więcej w filmiku. Poza tym ważna jest też głośność suszarki. Szczególnie przy takiej mocy. Tu jestem totalnie zaskoczona, bo ta suszarka jest jedną z najcichszych jakie znam, nawet porównując ją z suszarkami o niższej mocy. Jest coś jeszcze na co warto zwrócić uwagę. Niby nic ważnego, ale jak bardzo pomocnego na co dzień. Przewód. Po pierwsze jego długość. Ten ma trzy metry więc bezpiecznie mogę wyjrzeć z łazienki do salonu, by sprawdzić co porabia Miecio. Po drugie ROTOCORD. Co to takiego? To taki okrągły bączek na przewodzie, który przeciwdziała jego plątaniu się.

dobra suszarka do włosów

dobra suszarka do włosów

 

Wracając do suszenia włosów. W filmiku przedstawiłam wam podstawowe zasady prawidłowego suszenia włosów.

A dodatkowo, z racji tego, że sezon ślubny w pełni, przygotowałam dla Was fryzurę, której nie powstydziłaby się żadna księżniczka. Nie wymaga ona specjalnych umiejętności fryzjerskich. Przygotowuje się ją w niecałą minutę. A wygląda olśniewająco, ultra kobieco i jest bardzo wygodna, a do tego stabilna.

dobra suszarka do włosów

dobra suszarka do włosów

Strona używa plików cookies. Korzystając z niej zgadzasz się z Polityką cookies.
Akceptuję
x