Wielkie zmiany w małym mieszkaniu

Słuchajcie! Klamka zapadła, umowa podpisana. Robimy remont naszego mieszkania. Nasze 60 metrów kwadratowych czeka totalna metamorfoza. Z dwóch pokoi postanowiliśmy zrobić trzy. Dlaczego nie sprzedamy mieszkania w samym sercu Warszawy i za tą kasę nie wybudujemy domu pod Warszawą? Bo to nie jest nasz styl.

Na razie zupełnie nie marzymy o domu.  Takie rozwiązanie zupełnie nas nie interesuje. Strzyżenie trawy i mycie 20 okien to nie jest coś, co nas pociąga. Bardziej fascynuje nas życie miejskie. A fakt że mieszkamy przy samym Polu Mokotowskim powoduje, że nasycenie zielenią jest u nas na zadowalającym poziomie. Rozważaliśmy też zakup większego mieszkania, ale biorąc pod uwagę to, że nie chcemy wyprowadzać się z tych okolic, a zakup większego mieszkania nie wchodzi w grę, postanowiliśmy ulepić coś z tego, co już mamy. Sprawdziliśmy ceny  mieszkań w okolicy i okazuje się, że dodatkowe trzydzieści metrów kosztuje około 350-450 tysięcy. Nie mówiąc o wykończeniu. Wiem, że w mniejszych miastach za taką kasę można kupić wypasione mieszkanie.

Zacznę może od historii naszego mieszkania. Otóż mieszkamy w nowym budownictwie, a mieszkanie udało nam się kupić z dnia na dzień w 100% umeblowane. Pan, który mieszkał w nim sporadycznie zostawił nam w szafce nawet talerze. Nie musieliśmy kupować zupełnie nic. W mieszkaniu była pralka, zmywarka, a nawet odkurzacz. W dniu podpisania umowy od razu w nim zamieszkaliśmy, bo było w pełni umeblowane. W tamtym czasie to było dla nas idealne rozwiązanie, bo obydwoje byliśmy bardzo zapracowani i jakoś nie ciągnęło nas do urządzania czterech kątów. Podobało nam się to, co zastaliśmy w mieszkaniu. Ale teraz, po czterech latach potrzebujemy zmiany. Przede wszystkim dlatego, że przy obecnym układzie nie mamy gdzie wstawić drugiego łóżeczka. 🙂

pokój dla chłopca

Rozważając zatem wszystkie za i przeciw postanowiliśmy nadać nowe życie naszemu mieszkaniu. Wyburzamy dosłownie wszystkie ściany i dzielimy na nowo. Na blogu będziemy pokazywać wam ciekawe  i inteligentne rozwiązania dla małych mieszkań. Nie sztuką jest bowiem urządzić się pięknie na 200 metrach kwadratowych. My pokażemy wam, że można zmieścić wszystkie udogodnienia na 60 metrach, łącznie z garderobą i dodatkową sypialnią dla dzieci.

pokój dla chłopca

A skoro już jesteśmy przy sypialni dziecięcej. Jak się pewnie domyślacie chłopcy będą dzielić pokój. Różnica wielu będzie w sam raz do wspólnego pokoju. Taką mam przynajmniej nadzieję. 😉 Poszukiwania inspiracji zaczęłam właśnie od pokoju dziecięcego. Z racji tego, że będzie niewielki chciałabym żeby był jasny, przestronny i przytulny. Na pewno będą w nim funkcjonalne szafy, które pomieszczą dużo, a może nawet jeszcze więcej.

pokój dla chłopca

Zastanawiam się też nad wspólnym łóżkiem dla chłopców. Może kogoś to zbulwersuje, ale ja spałam z moim bratem na jednej wersalce przez kilka lat i nie czułam się przez to w żaden sposób pokrzywdzona. Wręcz przeciwnie, opowiadaliśmy sobie wspólnie bajki na dobranoc i graliśmy w słowa. Bardzo miło wspominam tamten czas.

Koniecznie chciałabym też wybrać jakieś biurko czy też stolik do nauki i zabawy. Tak żeby Miecio miał gdzie rysować, lepić z plasteliny czy oglądać książki. Zastanawiam się jeszcze nad podłogą. Zawsze myślałam o wykładzinie, ale sporo na jej temat poczytałam i wiem, że przy astmatyku to nie jest dobre rozwiązanie. Zatem pewnie zostaniemy przy drewnianej podłodze.

pokój dla chłopca

Przeczesuję Internet w poszukiwaniu inspiracji i sporo z nich znalazłam na stronie sfmeble.pl. Zdjęcia które wrzuciłam poniżej to zbieranina inspiracji właśnie stamtąd. Po najechaniu na zdjęcie możecie kliknąć w link do konkretnego przedmiotu. Jak pewnie się domyślacie w pokoju dziecięcym będzie bajkowo i nietuzinkowo. Może odwrócimy go do góry nogami? 😉 Kto wie. Na pewno nie będzie tam nudy ani sztampy. To mogę wam obiecać.

pokój dla chłopca

Swoją drogą w tym sklepie znalazłam ogromny wybór mebli w sam raz dla dzieci rozpoczynających naukę. Zwróćcie uwagę na te małe biureczka, na te krzesełka. Idealne nawet do małych powierzchni. W dzieciństwie mieszkałam z rodzicami i bratem w dwóch pokojach na niewielkiej powierzchni, ale rodzice zadbali o to żebyśmy mieli oddzielne biurka do nauki. Dlatego wiem, że to bardzo ważne.

Jak wam się podobają moje inspiracje? Może podeślecie mi zdjęcia pokoików swoich dzieci żebym mogła się zainspirować. A może znacie jakieś fajne miejsca w Internecie gdzie znajdę ciekawe pomysły?

pokój dla chłopca

 

Strona używa plików cookies. Korzystając z niej zgadzasz się z Polityką cookies.
Akceptuję
x