Metamorfoza balkonu

Kiedy kupowaliśmy mieszkanie, balkon był jednym z kluczowych kryteriów wyboru. Od jego obecności uzależnialiśmy to, czy oglądane mieszkanie jest w  kręgu naszych zainteresowań, czy nie. Wybór padł na dwupokojowe mieszkanie z małym zadaszonym, balkonem…

Można by rzec – balkonikiem. Tak się piekliliśmy o ten balkon, tak nam na nim zależało, a przed ponad trzy lata pełnił funkcję graciarnio – suszarni. Latem stała tam zawsze suszarka. Zimą balkon był dodatkową lodówką na świąteczne potrawy. Janek w ramach urozmaicenia raz powiesił karmnik dla ptaków, ale widoczny bałagan odstraszał wszystkie wróbelki i inne sikorki. Po urodzeniu Miecia balkon zaczął pełnić jeszcze jedną, bardzo ważą funkcję: składzik na zużyte pieluchy. Postawiliśmy tam dodatkowy, zamykany kosz, żeby nie gorszyć sąsiadów i tam wyrzucaliśmy Mieciowe śmieci.

kwiaty na balkon

Pod koniec letniego sezonu w zeszłym roku zaczął w nas kiełkować pomysł na przemianę naszego balkonu w miejsce bardziej użytkowe i co tu dużo mówić – ładniejsze.  Ale rok temu cała ta modernizacja mnie przerażała. Jak pomyślałam ile sklepów trzeba by zjeździć, ile stron www w poszukiwaniu inspiracji odwiedzić… Z tego wszystkiego odechciało mi się ładnego balkonu. W tym roku jednak, jednym z moich postanowień noworocznych była metamorfoza naszego balkonu. Tak, by zrobić przedłużenie naszego salonu, który od nadmiaru zabawek Miecia zaczął pękać w szwach.

Zamarzył mi się kwiecisty balkon, który każdego ranka będzie cieszył oko różnobarwnymi kwiatami, nawet w niepogodę. To moi rodzice zaszczepili we mnie miłość do kwiatów. Sami mają przepiękny ogród, gdzie można doliczyć się kilkudziesięciu jeśli nie kilkuset różnych gatunków kwiatów. Zapragnęłam więc namiastki takiego ogrodu na moim małym balkonie. Zadzwoniłam do mamy i zapytałam jakie kwiaty na balkon wybrać. Które sprawdzą się najlepiej? Podpowiedziała, że:

Kwiaty na balkon

-pelargonia

-begonia

-fuksja

-niecierpek nowogwinejski

-gerbera ogrodowa

-heliotrop

W sumie przesłała mi wiele więcej, ale te, wyżej wymienione, po sprawdzeniu w Internecie spodobały mi się najbardziej. Wiedziałam, że będę potrzebowała wielu doniczek, ziemi do kwiatków,rękawiczek, łopatki, konewki i nawozu.

Zależało mi też na tym, by prócz kwiatów na balkonie znalazło się też miejsce do odpoczynku, a na małym balkonie to nie lada wyczyn. Marzyły mi się miękkie poduchy w różnych rozmiarach i lampiony, które wieczorem oświetlą balkon. Spisałam listę potrzebnych mi rzeczy i zaczęłam szukać inspiracji.

Metamorfozę naszego balkonu przygotowaliśmy we współpracy z Auchan. Okazało się, że mają tam ogromny wybór kwiatów, doniczek i innych przydatnych akcesoriów ogrodowych. Prawdę mówiąc wszystkie niezbędne elementy na nasz balkon znalazłam w jednym sklepie. Począwszy od kwiatów, które poleciła mi moja mama, poprzez tuje,doniczki, zioła, a na poduchach kończąc. Przesadzanie kwiatów okazało się bardzo przyjemnym i relaksującym zajęciem, a cała metamorfoza wraz z zakupami zajęła nam jeden dzień. Udało mi się też dopasować niewielki, ale bardzo wygodny zestaw dwóch puf i stoliczka, który idealnie wkomponował się w niewielki metraż balkonu. Te meble balkonowe również znalazłam w Auchan. Wcześniej nie przyszłoby mi do głowy, by inspiracji balkonowych czy ogrodowych szukać w tym sklepie. A oto efekt. Jak wam się podoba? Przesuwając na boki pionową linię zobaczycie balkon przed i po metamorfozie.

[twentytwenty]

balkon-przedbalkon-po

[/twentytwenty]

Pierwszego wieczoru wyszliśmy z Jankiem na balkon. On otworzył wino, ja na szybko przygotowałam jakieś przekąski i zapaliłam świeczki. Siedzieliśmy przykryci kocami do 2 w nocy. Jan stwierdził, że czuje się jak na wakacjach, a ja poczułam, że zyskaliśmy nową, bardzo naturalną i piękną przestrzeń w naszym mieszkaniu. Zresztą zobaczcie nasz film z metamorfozy!

kwiaty na balkon

kwiaty na balkon

kwiaty na balkon

kwiaty na balkon

kwiaty na balkon

 

kwiaty na balkon

kwiaty na balkon

kwiaty na balkon

kwiaty na balkon

kwiaty na balkon

kwiaty na balkon

kwiaty na balkon

kwiaty na balkon

kwiaty na balkon

kwiaty na balkon

Strona używa plików cookies. Korzystając z niej zgadzasz się z Polityką cookies.
Akceptuję
x