Dlaczego podróżujemy inaczej niż wszyscy

Czy często wyjeżdżamy? To zależy jak na to spojrzeć. Dla kogoś kto wręcz mieszka na lotnisku pewnie niewiele, dla kogoś kto ceni sobie ciszę i spokój oraz własne podwórko dużo. W zeszłym roku byliśmy na dwóch wyjazdach z chłopcami w Polsce i na dwóch samotnych, tylko we dwoje. Dziś o tym, jaki mamy system podróżowania, jak wybieramy hotele i co zwiedzamy podczas naszych podróży.

Po pierwsze coś dla nas i coś dla dzieci
Odkąd nasze życie codzienne zdominowały dzieciaki wakacje dzielimy na dwie kategorie. „Wakacje” z dziećmi i wakacje we dwoje. Z premedytacją te pierwsze wakacje wrzuciłam w cudzysłów, bo są one dalekie od wyobrażeń na temat odpoczywania i relaksu. Ale tym wyjazdom przyświeca zupełnie inny cel. Na tych wyjazdach pokazujemy dzieciom świat. Stymulujemy je zupełnie nowymi, nieznanymi dotąd bodźcami. Na takie wyjazdy do tej pory wybieraliśmy miejsca w naszym kraju. Bo bliżej, bo bezpieczniej, bo jak by co niedaleko do domu. A uwierzcie mi, Polska ma do zaoferowania tyle atrakcji, że wystarczyłoby na wakacje przez kolejne kilkadziesiąt lat. Warto pamiętać, że dzieci czują się szczęśliwe gdy szczęśliwi są rodzice. Analogicznie: dzieci czują się bezpiecznie wtedy, kiedy i rodzice mają podobne odczucia. Ani ja, ani Janek nigdy nie byliśmy globtroterami, dlatego dalekie podróżowanie we dwójkę powoduje u nas „reisefieber”. Nie chcę myśleć jakie uczucia towarzyszyłyby nam z dodatkową dwójką małych szkrabów. Dlatego takie atrakcje zostawiamy sobie na później. Kiedy chłopcy podrosną, będą bardziej kumaci i zdyscyplinowani. W Polsce mamy dwie ulubione miejscówki: hotel Dr Ireny Eris we Wzgórzach Dylewskich (byliśmy tam już trzy razy) i hotel Skipper w Rewie (byliśmy tam dwa razy). Każde z tych miejsc ma świetne atrakcje dla dzieci: jazdę konną, basen, animacje, menu dziecięce, ogniska wieczorne, sale zabaw, place zabaw i wiele innych.
Drugi rodzaj wyjazdów to te, tylko dla nas. Tu królują zupełnie inne zasady. Przede wszystkim ciągle eksplorujemy Europę. Wychodzimy z założenia, że aby wybrać się gdzieś dalej, należy dobrze poznać swój własny kontynent. Szczególnie, że jest on baaardzo różnorodny. Jako że jesteśmy rodzicami dwójki małych jeszcze chłopców nasze wyjazdy są krótkie, acz epickie. Dlaczego? O tym w kolejnych punktach.wakacje z dzieckiem

wakacje z dzieckiem

rodzinne wakacje

Rewawakacje z dziećmi
Strona używa plików cookies. Korzystając z niej zgadzasz się z Polityką cookies.
Akceptuję
x