Przeczytałbym… czyli książki, na które czekam

Oto moje subiektywne zestawienie kilku książek, które chętnie bym przeczytał, gdyby zostały napisane i wydane. Założę się, że byłyby murowanym hitem.

Jednym z naszych postanowień na 2016 rok jest poprawienie czytelnictwa w domu. Spadła nam średnia za sprawą Miecia. Nie dość, że jest analfabetą, to w dodatku zajmuje nam większość wolnego czasu. Ale nie ma co się tłumaczyć, tylko trzeba zacząć czytać.

Książek na rynku nie brakuje. Pisze je niemal każdy. Możesz się nauczyć gotować od laski, która nie powinna dotykać się do kuchni i odbyć lekcję stylu u innej, która go nie ma.
Ja jednak pójdę o krok dalej i zamiast pisać czego to nie przeczytam w 2016 roku, podam kilku autorów i parę tytułów, które z radością powitałbym na rynku wydawniczym w tym roku. Książki te nie zostały dotychczas ani napisane, ani tym bardziej wydane, a szkoda. Byłyby murowanym hitem.

1. Kamil Durczok – „Panie przodem”

Podręcznik każdego dżentelmena. Męska lekcja stylu. Dziennikarz z ogromnym doświadczeniem nie tylko w pracy w telewizji, dzieli się swoim niezwykłym podejściem do kobiet, dzięki któremu stał się legendą za życia. Książka przyda się również menedżerom [rozdział „Zarządzanie zespołem z klasą”], a także wszystkim ceniącym czystość [ rozdział „Czysty stół – czyste myśli”].

2. Andrzej Duda – „Marionetka”

Autobiografia urzędującego prezydenta o przewrotnym tytule, pełna ciepłego humoru, rozbawi nawet wegetarianina czy cyklistę. Pozycja o tyle ciekawa, że pełna różnych smaczków prosto z kuchni politycznej. Z książki można się dowiedzieć na przykład, że kot prezesa uwielbia hummus. A wiecie gdzie prezydent ma Trybunał Konstytucyjny? Jeżeli nie, to ta pozycja jest dla was.

3. Edyp – „MILF”

W moim zestawieniu nie mogło zabraknąć klasyki prosto ze starożytności. Znany autor, tytuł mówiący wszystko. Poleca Johnny Sins czyli Łysy z Brazzers.

4. Hanna Gronkiewicz-Waltz – „Płonące Mosty”

To już drugi tomik poetki. Pierwszy pt. „Spóźnione metho” spotkał się z gorącym przyjęciem krytyków. Charakterystyczny styl polegający na zastępowaniu litery „R” innymi literami, czyni jej poezję oryginalną i niepowtarzalną, tym samym ugruntowując pozycję poetki we współczesnej, polskiej literaturze.

5. Katarzyna Cichopek – „Taniec z Frankiem”

Zawiła historia miłosna szwajcarskiego bankiera Franka i polskiej tancerki Kasi. Miłosny trójkąt pomiędzy dwojgiem kochanków i ogromnymi pieniędzmi. Wszystko brawurowo opisane na tle galopujących cen walut i problemów kredytowych we współczesnej Polsce. Idealna lektura dla miłośników romansów z wątkiem sensacyjno-ekonomicznym w tle.

6. Władimir Putin – „Krym w jeden weekend”

To jedyny przewodnik w tym zestawieniu. Jest rzeczą powszechnie znaną, że Władimir Putin prócz bycia na co dzień prezydentem atomowego mocarstwa jest również wielkim miłośnikiem Półwyspu Krymskiego. W swojej książce proponuje czytelnikowi krótką wycieczkę po Krymie. Krymie jakiego nie znajdzie się w ofercie biur podróży, czy w zwykłych przewodnikach krajoznawczych. Można powiedzieć, że to prawdziwa bomba na rynku przewodników po tej części Świata. Dość powiedzieć, że Kreml utrzymuje, że sprzedano już 5 miliardów egzemplarzy, a obecnie trwa dodruk kolejnych 10 miliardów. Docelowo każdy człowiek na Ziemi ma mieć przynajmniej dwa egzemplarze. Mają rozmach…

7. Donald Tusk – „Jak żyć”

Z perspektywy Brukseli były premier radzi jak żyć w nowej, powyborczej, polskiej rzeczywistości, gdy jego partia przegrała wszystko co było do przegrania. Wraz z książką dołączona jest zniżka na bilety lotnicze do Wielkiej Brytanii w jedną stronę oraz zniżka na książkę jego córki. Obie w formie praktycznej zakładki.

8. Krzysztof Ibisz – „Młodniej z godnością”

Autor to znany i lubiany prezenter i aktor. Zaczynał pracę w telewizji przeszło 20 lat temu jako leciwy już prowadzący legendarny program „Czar Par”. Gdy był staruszkiem przeszedł z TVP do Polsatu. Jego kariera nabrała rozpędu. W średnim wieku prowadził takie programy jak „Bar”, „Dwa światy” czy „Awantura o kasę”. Jako trzydziestolatek współprowadził program „On i ona”. Od 2014 roku jako niespełna osiemnastolatek współprowadzi programy „Nowy dzień” i „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. W tym roku skończy 15 lat.
W swojej książce dzieli się z czytelnikami swoimi receptami na postępujące młodnienie, które dotyka coraz to większej ilości osób. Jak radzić sobie z młodym wyglądem, trądzikiem, nocnymi polucjami. To wszystko znajdziecie w książce Krzysztofa Ibisza. W przygotowaniu jest już druga część traktująca o pojawieniu się pierwszych zębów mlecznych, przewijaniu samego siebie i odparzeniach pieluszkowych. Autor planuje jej wydanie za około dwa lata, ponieważ musi jeszcze chwilę poczekać. A my czekamy razem z nim.

9. Praca zbiorowa – „Rajskie kakao”

Pamiętacie aferę z polskimi „modelkami”, arabskimi bogaczami i koprofilią w tle? Dziewczyny postanowiły opowiedzieć swoją wersję redaktorom Faktu, SuperExpressu i Pudelka. Dlatego możemy mieć pewność, że w książce znalazły się tylko suche lub lekko wilgotne fakty. Pierwszy na polskim rynku wydawniczym wartki wywiad erotyczny, który czyta się jednym tchem. Na końcu książki znalazł się również praktyczny słowniczek pojęć używanych w publikacji. Pozycja, która bawiąc uczy. Na koniec ciekawostka: w książce słowo „pozycja” pada więcej razy niż jest w niej kropek i przecinków. Zainteresowani? Tylko wyjmijcie ręce spod kołdry!

książki, na które czekam
Strona używa plików cookies. Korzystając z niej zgadzasz się z Polityką cookies.
Akceptuję
x