Co powinien umieć facet w wieku 25-35 lat vol.2

To już czwarty wpis z serii o umiejętnościach dzieci w różnym wieku. Podczas dzisiejszego wpisu omówimy drugą część umiejętności mężczyzn w wieku 25-35 lat. Poprzednia cieszyła się ogromną popularnością. Do tego stopnia, że wśród tysięcy rozbawionych Czytelniczek znalazło kilka, które „wcale tak ze swoim facetem nie mają”, i które „współczują całej reszcie”. Redakcja dziękuje za te niewymuszone wyrazy współczucia, przesyłając jednocześnie serdeczne gratulacje za to niezwykłe osiągnięcie i szczere życzenia dalszego udanego pożycia. Jednocześnie pragniemy nadmienić, iż cieszy nas, że empatia w dzisiejszych czasach to nie jest jedynie utarty slogan i występuje równie często co kij w dupie. Tymczasem do brzegu…

Komunikacja i język mężczyzn

Słuchanie i uwaga w związku
– słucha innych pod warunkiem, że są mężczyznami, a rozmowa jest o piłce, autach, dupach albo polityce. Kobiet nie słucha, w szczególności własnej. Wyjątek stanowi zdanie: „Jestem w ciąży” lub „Kochanie, miałam stłuczkę.” Niestety, umiejętność słuchania u mężczyzn jest wybiórcza.
– rozmów o polityce słucha z narastającym zbulwersowaniem. Niezależenie od poglądów po takiej rozmowie pada stwierdzenie: „Złodzieje” i pojawia się uczucie bycia oszukanym.
– powtarza refren, piosenkę, wierszyk na przykład: „Biało-czerwone to barwy niezwyciężone”, „Ja-ro-sław”, „Chcemy konstytucji, a nie rewolucji”.
– nie ma podzielności uwagi. Zagadany podczas wbijania gwoździa niemal na pewno uderzy się młotkiem w palec. To oczywiście będzie twoja wina.
– jak na złość nigdy nie podąża za wskazówkami. Nie będzie go kurwa jakiś GPS pouczał, jak on zna to miasto od urodzenia. A potem stoicie godzinę w korku…

Rozumienie
– nie do końca rozumie znaczenie przedmiotów („Kochanie, czy wycierałeś tyłek moim ręcznikiem do włosów?”)
– doskonale rozumie i używa czasowników w trybie rozkazującym takich jak „podaj”, „przynieś”, „zrób”, „wypierz”, „wyprasuj” czy „kup”. Jest przy tym pewien, że właśnie takie są cechy prawdziwego mężczyzny.
– nie rozumie prostych poleceń typu „posprzątaj”, „zawieź”, „kup mi” i „otwórz mojej mamie”.
– zaczyna rozumieć kwestię „w zdrowiu i chorobie” i „póki śmierć nas nie rozłączy”.
– powoli przestaje rozumieć kwestię „wierność i uczciwość”.

Mówienie
– stopniowo traci umiejętność posługiwania się mową zarówno w sferze rozumienia, jak i budowania wypowiedzi, prowadząc w efekcie do mutyzmu, czyli całkowitego braku mowy. Nie dotyczy spotkań z kolegami.
– coraz rzadziej używa czasu przyszłego dokonanego np. „zrobimy”, „kupimy”, „pojedziemy”
– coraz częściej używa czasu przyszłego niedokonanego, który zresztą na pewno się nie dokona np. „zrobiłbym” (ale nie zrobię, bo wyprowadziłaś mnie z równowagi), „kupiłbym” (ale nie kupię, bo twoja mamusie wydała już wszystkie pieniążki na swojego fryzjera i kosmetyczkę), „pojechałbym” (do twojej matki, ale tak mnie ta stara @$#$%# wpienia, że nie pojadę).
– używa mowy do połączenia pomysłów („To idź do niego”), wyjaśnienia co się dzieje teraz („sypiasz z nim”), co może się wydarzyć jako następne („może się jeszcze do nas wprowadzi”), przywołuje doświadczenia z przeszłości („moja mama mnie ostrzegała przed tobą”)
– pyta się, dlaczego niektóre rzeczy się wydarzyły („po cholerę tyle gotujesz”) i sam zaczyna udzielać na te pytania odpowiedzi („twoja matka też zawsze tyle gotuje”), nadal przy tym myśli, że takie zachowanie dyktują mu cechy charakteru u mężczyzny.
– pyta np. „do czego ci to potrzebne?”, „za ile?”, „nie można było taniej?”, „a w Internecie?”
– używa różnych czasów np. „Kiedyś mnie kochałaś, teraz już nie kochasz i tylko czekasz, aż spłacimy kredyt, żeby mnie zostawić”.
– buduje swoje słownictwo, które narasta z jego doświadczeniem np. „Kto zawinął tych nielatów do kieszoki bo się jeszcze pucują do dziesiony i trzeba zrobić kipisz u nich w dziupli, to może jeszcze uda się gorące fanty trafić.”
– używa intonacji, zwrotów aby wyjaśnienie było zrozumiałe dla innych, np. w czasie meczu po niecelnym strzale „no kuuuuuuuuuuuurwaaaaaaaaaaaaa”
– używa słownictwa dotyczącego przedmiotów i osób dla niego ważnych np. „Kiedy zawieziesz wreszcie dzieciaki do matki?” Na tym z grubsza opiera się dla niego komunikacja w związku.
– używa słów, które udają inne przedmioty podczas zabawy – np. pokazuje na tanią bluzkę z dyskontu i mówi, że to prezent na rocznicę, albo kupuje wiecheć za dziesięć zeta i mówi, że to kwiaty z okazji twoich imienin. Ach, te męskie cechy charakteru…

Tata Nowej Ery
Strona używa plików cookies. Korzystając z niej zgadzasz się z Polityką cookies.
Akceptuję
x