Świąteczna dieta

Nareszcie się doczekaliśmy – ŚWIĘTA! Bardzo lubię ten wspaniały czas: rodzina razem, pięknie pachnąca choinka, a pod nią upominki. Jest coś jeszcze – duuużo, duuużo jedzenia. Mnóstwo smakowitych potraw na stole i wszystkiego bardzo się chce spróbować – chociaż po kawałku. Niestety, gdy tak popróbujemy dwunastu, czy dwudziestu czterech potraw nie ma szans, żebyśmy się po tym czuli dobrze. Objadanie się jest zjawiskiem złym, które sprawia, że czujemy się niedobrze nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Oczywiście najlepszym i najdoskonalszym sposobem jest zachowanie umiaru, ale nie oszukujmy się – jest to także sposób najtrudniejszy.
Istnieją jednak pewne metody, które wspomogą nasze przeciążone układy pokarmowe w te świąteczne dni. Znanych jest wiele leków, w różnych postaciach, które pomogą nam poradzić sobie z nadmiarem zjadanego pokarmu, poniżej przedstawię kilka z nich.

Ziele karczocha bardzo pozytywnie wpływa na trawienie. Możemy je kupić w postaci nalewki (Tinctura Cynarae) oraz tabletek (Cynarex, Cynacholin). Kolejnymi roślinami zawierającymi związki ułatwiające trawienie są: korzeń goryczki, ziele piołunu, korzeń arcydzięgla, owoc kminku. Występują one zwykle razem, np. Iberogast (krople), Tabletki przeciw niestrawności firmy Labofarm, Verdin (kapsułki, herbatka, krople).

Strona używa plików cookies. Korzystając z niej zgadzasz się z Polityką cookies.
Akceptuję
x