Jak schudnąć – tabletki na odchudzanie

Wiele z nas stosowało rozmaite diety aby doprowadzić swoją figurę do perfekcji albo zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Zwykle odpowiednia dieta i nieco ruchu doskonale działają. Jednak dla tych, którzy uważają, że to za mało, bądź oczekują szybszego efektu producenci suplementów diety wspomagających odchudzanie mają wiele propozycji. Jeżeli zastanawiasz się jak schudnąć i czy istnieją skuteczne i bezpieczne tabletki na odchudzanie postaram się pomóc.

Tabletki na odchudzanie

Na rynku polskim istnieje tylko jeden lek wskazany dla osób z nadwagą (BMI>28), nazywa się Alli, a zawiera: orlistat. Jest to substancja, która hamuje wchłanianie tłuszczów z przewodu pokarmowego. Oznacza to, że jeśli zjemy pysznego burgera z frytkami polanymi majonezem, większość tego posiłku „przez nas przeleci”. Wierzcie lub nie – działanie jest dość nagłe. 🙂 Tak, jest to delikatne określenie biegunki tłuszczowej – podobno bardzo nieprzyjemna sprawa. Jest to główny efekt działania tego leku, nie można powiedzieć, że niepożądany, ponieważ tłuszcz nie zostaje wchłonięty do organizmu, a to z jaką prędkością go wydalimy, to już nasza sprawa. Producent leku podaje szczegółowe wytyczne dotyczące diety, jaką powinniśmy wtedy stosować (by uniknąć takich niespodzianek) – jest to dieta niskotłuszczowa, w której zaleca się częstsze jedzenie mniejszych porcji. Jeżeli zatem chcemy zmienić nasze nawyki żywieniowe i MAMY NADWAGĘ Alli będzie dobrym wyborem.

Nasza wymarzona waga powinna być adekwatna do naszego wzrostu, a dieta przystosowana do trybu życia, jaki prowadzimy. Nie należy się nadmiernie odchudzać. Zbyt niska waga jest też źródłem wielu problemów i chorób!!!

W tym miejscu chciałabym zaznaczyć, że nasze dobre samopoczucie często wymaga od nas wyglądu top modelki. Należy jednak zastanowić się, czy tak naprawdę potrzebujemy diety, czy faktycznie mamy nadwagę. Musimy zdać sobie sprawę, że „panie w telewizji” często są ZA CHUDE, a dodatkowy retusz, jaki przechodzą pokazuje nam nierealną osobę. Nasza wymarzona waga powinna być adekwatna do naszego wzrostu, a dieta przystosowana do trybu życia, jaki prowadzimy. Nie należy się nadmiernie odchudzać. Zbyt niska waga jest też źródłem wielu problemów i chorób!!!

Wracając do osób, które jednak mają za dużo tu i tam, na naszym rynku możemy spotkać wiele suplementów diety oferujących pomoc przy gubieniu zbędnych kilogramów.

Uważam, że aktywność fizyczna przy odchudzaniu jest najważniejsza. Zacznę więc od l-karnityny. Jest to substancja, która pomaga nam wykorzystać tłuszcz jako źródło energii; wspomaga także wzrost masy mięśniowej i ma łagodnie zmniejszać łaknienie. Łykamy taką tabletkę przed treningiem i dajemy sobie wycisk na siłowni.

Chrom, podobnie jak i preparaty z morwy białej (Morwa biała, Zuccarin, itd.) mają zmniejszyć wchłanianie i uregulować metabolizm cukrów w naszym organizmie. Jeżeli nie możemy powstrzymać się od sernika, pączka, czy bajaderki, można spróbować któregoś z tych lub podobnych preparatów. Nie należy jednak spodziewać się cudów – tabletki te nie zwiążą nam rąk, gdy sięgamy po kolejne łakocie. Wspomogą silną wolę, ale jej nie zastąpią.

Wiele jest także preparatów złożonych, które zawierają wyżej wymienione substancje, ale i inne, takie jak: Garcinia cambogia, zielona herbata, ocet jabłkowy, wyciąg z gorzkiej pomarańczy, wyciąg z ostryżu długiego, itd. Wszystkie te związki mają wspomóc i przyspieszyć metabolizm, zatrzymać wchłanianie tłuszczów, ułatwić ich spalanie i przetwarzanie na energię, ułatwić wyrzeźbienie sylwetki, usunąć nadmiar wody z organizmu. Są to bardzo piękne założenia, nie twierdzę, że są fałszywe, ale nie dadzą nam tak szybkich i spektakularnych efektów, jak te sugerowane w reklamach. Jeżeli mamy silną wolę i chęć zmienić coś w swoim ciele i sposobie żywienia te preparaty mogą nam to trochę ułatwić, ale sukces zależy tylko od nas.

Odchudzanie to bardzo długi i trudny proces. Nie ma sposobów, żeby go przyspieszyć i później utrzymać efekt. Silna wola i aktywność fizyczna to podstawa sukcesu. Konsultacja z dietetykiem i trenerem na siłowni pozwoli Wam ułożyć racjonalny plan, który jesteście w stanie zrealizować. POWODZENIA!!!

Małgosia Niemczyk

malgorzata_niemczyk

mgr farm. Małgosia Niemczyk – absolwentka Wydziału Farmaceutycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, ze specjalizacją Fitochemia i Fitoterapia. Zainteresowanie ziołolecznictwem zrodziło się w niej już w latach dziecięcych, podczas oglądania bajek, o warzących lecznicze mikstury czarownicach. Jest otwarta na doniesienia medycyny niekonwencjonalnej. Swoją wiedzę wykorzystuje na co dzień w pracy w aptece. Osoba wesoła i towarzyska, muzyk amator (choć sąsiedzi nie podzielają jej pasji gry na skrzypcach). Każdy dzień, to nowe cele i nowe wyzwania.
Strona używa plików cookies. Korzystając z niej zgadzasz się z Polityką cookies.
Akceptuję
x