Czym leczyć ból i zapalenie gardła

Przy pogodzie takiej, jak ta za oknem trudno się uchronić przed problemami związanymi z przeziębieniem i obniżeniem odporności. Choć wiem, że nieraz i sprawdzane dotychczas tabletki na ból gardła nie pomagają, to niezmiennie polecam preparaty witaminowe, tranowe oraz te z czosnkiem, wspomagające nasz organizm w walce z atakującymi drobnoustrojami, które będą idealnym uzupełnieniem, jako leki na ból gardła. Czasami zdarza się jednak, iż mimo regularnego przyjmowania suplementów wzmacniających czujemy, że „coś się z nami dzieje” – najczęściej są to objawy związane z dyskomfortem gardła. Zwykle odczuwamy je jako: ból gardła (także przy przełykaniu), drapanie, łaskotanie na podniebieniu czy uczucie suchego gardła. Są to schorzenia kojarzone z okresem zimowym, ale mogą przydarzyć się w ciągu całego roku – właśnie dlatego mamy nakazują swoim pociechom wolne picie zimnych napojów.

Nie tylko warunki atmosferyczne powodują ból gardła i łaskotanie gardła. Czy zdarzyło się Wam kiedyś być na koncercie albo na imprezie, gdzie muzyka grała trochę za głośno? Następnego dnia nasz głos jest w najlepszym przypadku seksowną chrypką, a w najgorszym po prostu go nie ma.

Innymi czynnikami, które negatywnie wpływają na nasze gardło (m.in. suche gardło, zapalenie gardła) są: palenie papierosów, przebywanie w zadymionych pomieszczeniach, jedzenie zbyt ostrych potraw, itd.

Jak zatem radzić sobie z taką przypadłością??

Podpowiem wam jak niwelować ból gardła i co zrobić w sytuacji dolegliwości takich jak suche gardło.

Przed wyborem odpowiedniego leku, musimy stwierdzić, czy dyskomfort, jaki odczuwamy można określić mianem drapania, suchością czy też bólem gardła.

Co na drapanie w gardle i kaszel?

Na „łaskoczące podniebienie” i suchy kaszel z tym związany stosujemy leki powlekające gardło. W większości są to preparaty ziołowe, złożone. Dostępne są w postaci tabletek do ssania (Tymianek i Podbiał, Isla, Gardlox), syropów (Prawoślazowy, Stodal), a także sprayów (Glosal). Często stosowane są również kapsułki z witaminami A i E.

Wyżej wymienione leki mogą stosować również osoby pracujące głosem, ponieważ korzystnie wpływają na struny głosowe.

Strona używa plików cookies. Korzystając z niej zgadzasz się z Polityką cookies.
Akceptuję
x