Między gestami…

Moja babcia z gracją dziergała na drutach. Jej chude, pomarszczone palce robiły to tak, jakby grały na fortepianie. Tymi samymi palcami przeczesywała mi włosy. Miała mocny uścisk, który korespondował z jej charakterem. Do ostatnich dni najmocniej ściskała dłonie… Te drobne kobiece gesty to często sposób na wyrażanie samej siebie. Dzięki nim dalej wspominam moją babcię i pamiętam, jaka była za życia.

Lubiłam patrzeć, jak pani Wisława pali papierosy. Bo choć nie lubię palących, a palących kobiet w szczególności, to ona robiła to tak, jakby flirtowała lub żartowała ze swoim rozmówcą. Jej ręka z papierosem wędrując raz po raz do ust, zdawała się dyrygować wypuszczanym dymem. Ten widok był dla mnie fascynujący, gdyż owe gesty ukazywały zarazem taką ukrytą kwintesencje kobiecości

długa sukienka na lato

Uwielbiam, kiedy pani Sophie podnosi z dumą twarz do góry. Trochę tak, jakby łapała promienie słońca, a trochę tak, jakby za chwilę miała wyśpiewać najpiękniejszą arię świata. Tym gestem zdaje się za każdym razem okazywać wdzięczność światu. Za wszystko, za pomocą magii drobnych gestów

długa sukienka na lato

Lubię podglądać ukradkiem, kiedy moja mama kremuje dłonie. Robi to tak pieczołowicie, niczym chirurg myjący ręce przed operacją. Złote pierścionki na jej palcach dźwięcznie postukują o siebie. Długa, wypielęgnowana płytka paznokcia pięknie błyszczy pod warstwą kremu. Te na co dzień spracowane dłonie wyglądają w tej chwili jak odlew najpiękniejszych dłoni kobiecych. Mama za każdym razem robi to niespiesznie, zupełnie tak, jakby był to bardzo ważny dla niej rytuał. Zachwyca mnie, jak ten znikomy z pozoru gest uosabia tyle kobiecości i piękna.

długa sukienka na lato

Jako mała dziewczynka uwielbiałam Panią Anię, moją nauczycielkę z kolonii wakacyjnych. Nikt tak jak ona nie potrafił przeczesywać palcami swoich włosów. Zawsze robiła to tak, że włosy swobodnie zwijały się w rulon i gładko opadały na plecy. Pani Ania miała włosy do pasa, w wypłowiałym od słońca kolorze. Naturalnie piękne, czesane wyłącznie palcami sprawiały wrażenie nierealnych. Te drobne gesty stanowią naturalną cechę kobiecości, która potrafi dostarczyć odrobinę magii.

długa sukienka na lato

W dzieciństwie uwielbiałam nasłuchiwać stukania obcasów sąsiadki spod 13stki. Chodziła w butach na wysokim słupku, podbitym metalowym flekiem. Marzyły mi się takie stukające buty. Zawsze kroczyła pewnie, lekko i bardzo rytmicznie. Do wystukiwanego przez nią rytmu można było nucić piosenki. Zawsze niezawodna. Śmiechy śmiechami, ale dobrze wiedziała, jak obudzić w sobie więcej kobiecości.

długa sukienka na lato

Najpiękniejsze cechy kobiecości ukryte są nie w urodzie czy pięknych ubraniach, a w gestach. To one uwodzą mężczyzn. To one dają wyraz naszej subtelności. To one zapierają dech w piersi, wzbudzają zazdrość i robią pierwsze wrażenie. Szyja wyciągnięta ku górze niczym łabędź. Przeczesywanie włosów palcami za ucho. Pocieranie ramion, gdy robi się zimno. Zasłanianie twarzy przy zalotnym uśmiechu. Mowa ciała często stanowi klucz do sukcesu, z posiadania którego czasami nie zdajemy sobie sprawy.

długa sukienka na lato

Jako mała dziewczynka z wiecznie posiniaczonymi kolanami i kołtunem na głowie, zawsze chciałam być taką właśnie kobietą, która samą magią gestów umiałaby wyrazić siebie i podkreślić tkwiące w niej piękno. Chciałam mieć cechy kobiecości, wszystkich tych pięknych pań dookoła mnie. Dziś rozumiem, na czym owa kwintesencja kobiecości
polega. Uczę się jej codziennie. Czasami to trudniejsze niż lekcja baletu.

długa sukienka na lato

P.S. Ta piękna, jedwabna, zwiewna, letnia sukienka to chyba najbardziej kobiecy model w mojej szafie. Moje ulubione letnie zestawienie kolorystyczne: róż i pomarańcz. Do tego ręcznie dziergany, niezwykle mięsisty sweter, kolorystycznie nawiązujący do sukienki. Tworzy wrażenie trójwymiarowego. Świetnie wygląda również z jasnymi lub białymi jeansami.  Na koniec biżuteria. Lekka jak piórko, w stylu boho – koniecznie w kolorze złota.

długa sukienka na lato

Letnia sukienka – Vicher (link)

Sweter – LaWool (link)

Biżutera: Be My Lilou (link)

P.S.2 Korzystając z okazji, ogłaszam listę zwyciężczyń w konkursie z okazji Dnia Mamy! Adresy do wysyłki prześlijcie na [email protected]

Instagram:

  1. alex_oola
  2. foxstyler_by_aga
  3. kolorowadusza2
  4. gosiajot
  5. justyna.didek

Facebook:

6. Ewelina Jaroszczuk

7. Dominika Piwko

8. Joanna  Hope

9. Natalia Fijałkowska

10. Anna Niewiadomska

11. Karolina Majewska

12. Gosia Krzyżańska

13. Klara Fabisz

14. Joanna Pusz

15. Kinga Błachnio

16. Karolina Niepostyn

17. Anna Szmidt

18. Kinga Ptak-Trzeciak

19. Anna Witwicka

20. Marta Morano

21. Patrycja Piasecka

22. Anna Michalczyk

23. Justyna Kister

24.Magdalena Kreft

25. Emilia Śmiechowska

26. Katarzyna Małecka

27. Joanna Kaczorowska

28. Iwona Mojsa

29. Kinga Ziółkowska

30. Kasia Jędrzejewska

Gratuluję Wam z całego serca! <3

długa sukienka na lato
 

Strona używa plików cookies. Korzystając z niej zgadzasz się z Polityką cookies.
Akceptuję
x