Fluo Kahlo

Inspiracją dla tej sesji była twórczość Fridy Kahlo. Frida eksperymentowała łącząc na swoich obrazach elementy kultury, religii i tradycji meksykańskiej z surrealistycznymi akcentami. Cały anturaż zdjęć w luźny sposób nawiązuje do abstrakcyjnego świata który był tak bliski malarce. Podczas sesji na myśl przyszło mi latynoskie święto pełne kolorów i rozmaitych wzorów, na pierwszy rzut oka średnio do siebie pasujących.

W uzyskaniu tego nietuzinkowego efektu niezwykle pomocna okazała się ostatnia kolekcja marki Simple, w której oprócz niezwykle kobiecych krojów rodem z lat 50-tych zachwyca również niesamowity dobór kolorów.

Wbrew panującemu trendowi by kolory fluo zestawiać z szarościami, bielą, czy czernią, które stanowią szlachetne tło dla tych barw, postanowiłam ten wyrazisty, żółty kolor zestawić z równie ekspresyjną fuksją. Efekt? Odważny i nieco przekolorowany. Ale dzięki takiemu zestawieniu jeden kolor podbija drugi tworząc niezwykle bajkowy, surrealistyczny efekt. Całości dopełniają subtelne dodatki czyli cudownie mieniące się kolczyki z motywem kwiatowym czy poręczna i niezwykle pakowna torba, która świetnie sprawdza się również w zestawieniach stonowanych, jako dopełnienie jesiennej garderoby.

FluoKahlo2

Strona używa plików cookies. Korzystając z niej zgadzasz się z Polityką cookies.
Akceptuję
x