Entliczek pentliczek kolorowy policzek

Kto lubi najnowszą kolekcję Adidas Originals palec pod budkę! Moim zdaniem ”Originalsy” w bardzo dużym stopniu przyczyniły się do powstania sportowego stylu w modzie. Dzięki tej linii ubrań ludzie na całym świecie zobaczyli, jak ciekawie można łączyć ze sobą rzeczy stylowe ze sportowymi, nie tracąc przy tym szyku i klasy. Ta rewolucja dotyczy szczególnie kobiet, gdyż wcześniej trudno im było znaleźć złoty środek pomiędzy ortalionowym kompletem, w różowo fioletowym kolorze a dwurzędową marynarką czy klasycznymi szpilkami.

Adidas z roku na rok odważniej wprowadza nas w „modny sport”, coraz bardziej przypominający high fashion. Najnowsza kolekcja Adidas Originals w dużej mierze inspirowana jest stylem sprzed 20-30 lat. Siła tej linii polega przede wszystkim na tym, że jej ubrania i akcesoria są na tyle niezwykłe i nieszablonowe, że ludzie przestali się ograniczać do noszenia ich tylko podczas uprawiania sportu. Sprawiły, że zapanowała moda na sportowy look.

adidas_originals_plac_zabaw4

Kiedy ponad rok temu byłam w Paryżu, zajrzałam do jednego ze sklepów Adidasa, znajdującego się przy Champs Elysees. To co ujrzałam w dziale „Originalsów” przeszło moje najśmielsze wyobrażenia. Część z tych rzeczy zdecydowanie zasługiwała na miano high fashion. Wprawdzie żadnej z nich nie widziałam dotąd w Polsce ale spokojnie – nie od razu Kraków zbudowano.

Siła Adidas Originals polega na tym, że linia umiejętnie łączy w sobie styl końcówki lat 80tych  i całych lat 90tych ubierając go w nieograniczoną ferie barw, łącząc jednocześnie z luźnym, sportowym stylem.

Nic dziwnego, że do tej pory na współpracę z marką zdecydowały się takie gwiazdy jak: Ciara, Snoop Dogg, Jeremy Scott, David Beckham. No i chyba wszyscy pamiętamy kultową kolekcję łączącą sportowe ubrania ze światem „Gwiezdnych Wojen”.

Według prognostyków mody jednym z trendów, który zaobserwujemy na ulicach będzie właśnie „sporty look”. Już w zeszłej kolekcji s/s 2012 widzieliśmy nawiązania do sportu chociażby u Aleksandra Wanga, który tworząc kolekcję inspirował się futbolem amerykańskim.

adidas_originals_plac_zabaw10

Dobrym przykładem czerpania ze stylu sportowego była kolekcja marki Bottega Veneta, która wykreowała styl miejskiej tancerki. W jej kolekcji dominowała kobiecość w połączeniu ze stylem typowym dla miasta.

Ja osobiście cenię linię Originals Adidasa za bezkompromisowe podejście do mody, mnogość barw płynącą z każdej kolekcji oraz nawiązania do mody z początku lat 90tych. To co przemawia na korzyść sportowego stylu i stanowi o jego uniwersalności i ponadczasowości to po prostu wygoda.

Makijaż zrobiony przez Monikę dopełnił całości. Jego przygotowanie nie było proste – aby otrzymać fakturę siatki widoczną na jednym ze zdjęć poniżej Monika malowała mnie przez… sitko kuchenne. Ale cel uświęca środki .

Sama realizacja sesji była dla mnie ekstra zabawą. Mogłam bez skrępowania po dobrych kilku latach przerwy zjechać na zjeżdżalni czy zagrać w klasy. Zresztą sami zobaczcie. Kto ostatni obejrzy ten berek!

Buty do sesji dostarczył nasz zaprzyjaźniony, autoryzowany sklep Adidas Originals shoesON. Dzięki!


adidas_originals_plac_zabaw6

Strona używa plików cookies. Korzystając z niej zgadzasz się z Polityką cookies.
Akceptuję
x