Czym mierzyć kobiecość?

Są pewne symptomy kobiecości. To takie subtelne oznaki naszej siły. I wcale nie zamierzam pisać o piersiach czy pośladkach, bo choć to one podobno najczęściej wabią facetów, to ja uważam, że możemy ich wodzić na pokuszenie innymi elementami naszego ciała, które są bardziej seksowne niż mogłoby się wydawać.

W moim rankingu na pierwszym miejscu są kości obojczykowe. Dla mnie to jedno z najbardziej kobiecych miejsc na mapie naszego ciała. Możecie się domyślać jak bardzo ucieszyłam się na wieść o tegorocznej modzie na odsłonięte ramiona. Bo jeśli ramiona to i kości obojczykowe. Co ważne, choć prawie każda z nas ma się czym pochwalić w tej kwestii, to rzadko to robimy. Szkoda. Moim zdaniem nie ma nic bardziej zmysłowego jak opalony dekolt i ramiona, delikatnie muśnięte jakimś opalizującym kosmetykiem.

kobiecość

Talia. Część ciała pomiędzy piersiami a pośladkami. 😉 Uwielbiam podkreśloną talię. Paskiem lub dopasowaną bluzką. Pamiętam, że na studiach miałam koleżankę, która podobała się dosłownie wszystkim facetom na naszym wydziale. A to wszystko za sprawą dość nietypowej, a jakże pożądanej budowy ciała. Miała dość masywne uda i pośladki. Dość szerokie ramiona i niezbyt okazały biust. A musicie wiedzieć, że to nie były jeszcze czasy Kim Kardashian i mody na wybujałe pośladki. Dlaczego więc wszyscy tak za nią szaleli? Za sprawą jej bardzo wąskiej talii. A może nie tyle samej talii, a proporcji ciała. Pomiędzy biodrami, a talią miała przeogromną różnicę w obwodzie. Oczywiście umiejętnie to podkreślała. Do dziś mam ten kobiecy obraz przed oczami. Czarujące.

kobiecość

Palce u stóp. Osobiście mam taki fetysz, że uwielbiam kiedy szpilki są na tyle płytkie, że widać w nich nasadę palców u stóp. Uważam, że to jest bardzo zmysłowe i kobiece. Sądząc po tym jak często takie właśnie obuwie jest wykorzystywane w sesjach zdjęciowych mających na celu podkreślenie  zmysłowości myślę, że to działa nie tylko na mnie. Poza tym płytkie szpilki optycznie wydłużają nogi.

kobiecość

Nadgarstki. Szczupłe i kościste. Z delikatnym zegarkiem albo bransoletką, która podkreśli ich subtelność. Uwielbiam.

kobiecość

Szyja. Najlepiej długa i smukła. Jest kilka tricków, dzięki którym możemy ją sobie optycznie wydłużyć. Na przykład bluzką z dekoltem, albo związanymi włosami.

kobiecość

A teraz od teorii do praktyki. Stylizacja, w której postanowiłam zmierzyć się z kobiecością w jej wszystkich nieoczywistych wymiarach, które opisałam powyżej. Jak mi się udało?

kobiecość

Spódnica – Mint&Berry

Bluzka – Miss Selfridge

Szpilki – DeeZee

Opaska na włosy – Decolove

Bransoletka – Prada

Kolczyki –  Marc by Marc Jacobs

kobiecość
 

Strona używa plików cookies. Korzystając z niej zgadzasz się z Polityką cookies.
Akceptuję
x