Wózek spacerowy Cybex Callisto Jeremy Scott

Jeśli mogłabym jeszcze raz być mamą po raz pierwszy, to inaczej rozegrałabym sprawę z wózkiem. Kupiłabym tanią gondolę, bo ta którą mieliśmy służyła nam tylko 4 miesiące. Miecio nie lubił pozycji leżącej w wózku, bo nic nie widział i każdy spacer kończył się płaczem i krzykiem dziecka oraz totalną frustracją mamy. Szybko zatem przesiedliśmy się do spacerówki, która była częścią dużego wózka, kupionego jeszcze w ciąży. Naszym pierwszym wózkiem była Teutonia. Może niezbyt piękna, ale za to bardzo funkcjonalna i naprawdę niezniszczalna. Wielu znajomych gwarantowało nam, że wychowamy na nim szóstkę dzieci i jeszcze sprzedamy ją z zyskiem. Po roku użytkowania Teutonia wygląda jak nowa. Ale… no właśnie zawsze musi być jakieś „ale”. Wózek zajmował nam pół przedpokoju i cały bagażnik przy każdej wyprawie rodzinnej. Zdecydowaliśmy zatem, że na pierwsze urodziny Miecia zrobimy zrzutkę rodzinną i kupimy Mieciowi super spacerówkę. Zależało mi na tym, żeby prócz odpowiednich parametrów technicznych miała to coś. Była kolorowa, bajkowa i dziecięca. Tak żeby Miecio uwielbiał nią podróżować. Udało się spełnić wszystkie te kryteria.

wozek-spacerowy-cybex-callisto-1 Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze spacerówki parasolki? Oto moje kryteria:

Waga wózka. No bo skoro ma się łatwo składać i być jednoczęściowa, to dobrze jeśli będzie niewiele ważyła. Nasza waży 8 kg i jest to przyjemna do przenoszenia waga.

Łatwość składania i rozkładania. Pamiętaj, że będziesz się nią posługiwać sama z dzieckiem na ręku. Masz zatem do dyspozycji jedną rękę i nogę. Warto przetestować w sklepie zanim powiesz  TAK przy kasie.

Wielkość budki. To bardzo ważna sprawa. Wiem, że słońca u nas jak na lekarstwo, ale jednak się pojawia, a dziecko ma 4 razy cieńszą i wrażliwszą skórę niż dorosły. Poza tym nie nosi okularów przeciwsłonecznych, więc warto zapewnić mu dobrą osłonę przeciwsłoneczą. A przy okazji też przeciwdeszczową. Nasza budka jest bardzo duża i ma dodatkową opcję rozkładania.  Dodatkowym bajerem w Callisto jest możliwość regulacji wysokości budki. Świetna opcja, bo dzięki niej wózek rośnie razem z dzieckiem.

Jedna lub dwie rączki. Większość spacerówek ma dwie rączki co uniemożliwia pchanie jej jedną ręką. Cybex Callisto ma jedną, łączoną rączkę z możliwością regulacji góra dół. Więc nawet wysoki tata i nieco niższa mama będą mogli wygodnie pchać dziecko. Jedną ręką w drugiej niosąc zakupy.

Podnóżek. Bardzo dużo spacerówek-parasolek go nie ma. A już regulowany podnóżek to wyjątkowa rzadkość. A w Cybexie? Proszę bardzo.

wozek-spacerowy-cybex-callisto-8

Rozkładane siedzisko. Bo skoro jesteśmy już przy pozycjach siedzenia dziecka, to warto zwrócić uwagę na to, czy wózek daje się rozłożyć do pozycji leżącej, czy tylko do półleżącej (jak np. Babyzen). Callisto ma 5 poziomów wysokości oparcia.

Blokowanie przednich kółek. Dobre przy bieganiu z wózkiem, albo przy prowadzeniu jedną ręką, albo przy jeździe na wrotkach lub rolkach z wózkiem. Nasze kółka prócz blokady mają też amortyzację, dzięki której wózek radzi sobie z niewysokimi krawężnikami bez potrzeby podnoszenia przodu wózka.

Wielkość kosza na zakupy. To jedyna wada Cybexa bo ma bardzo mały kosz. Ale za to w budce ma sporą kieszeń na telefon, klucze, okulary przeciwsłoneczne, zabawki i chrupki.

Przewiewność wózka. Cybex Callisto ma opcję odpinania bocznych osłonek, dzięki czemu śpiące dziecko nie musi grzać się w kapsule bez przewiewu. Bardzo fajna opcja.

Wygodny hamulec. Łatwo obsługiwany nogą bez potrzeby szukania go przez pół godziny. Wiele wózków ma bardzo małe i trudne w odblokowaniu hamulce. Warto przetestować przed zakupem.

Zwrotność i wygoda prowadzenia wózka. Jest wynikiem wagi wózka, wielkości kółek i amortyzacji. Cybex Callisto prowadzi się naprawdę przyjemnie.

Wzór. Taki, który spodoba się Twojemu dziecku. Ta limitowana wersja Jeremy’ego Scotta jest po prostu epicka. Żadna zakręcona na punkcie mody i stylu mama nie przejdzie obok niego obojętnie. A Miecio? Wprost uwielbia swoją nową furę.

wozek-spacerowy-cybex-callisto-1

wozek-spacerowy-cybex-callisto-2

wozek-spacerowy-cybex-callisto-3

wozek-spacerowy-cybex-callisto-4

wozek-spacerowy-cybex-callisto-5

wozek-spacerowy-cybex-callisto-6

wozek-spacerowy-cybex-callisto-7

wozek-spacerowy-cybex-callisto-8
Strona używa plików cookies. Korzystając z niej zgadzasz się z Polityką cookies.
Akceptuję
x