Test: Czy twoja pociecha jest Typowym Dzieckiem?

1. Miłość do pralki. Objawia się częstym wyjmowaniem prania lub chowaniem do bębna pralki rzeczy codziennego użytku. Na przykład pilota, banana czy ulubionej zabawki. Często związana z zabawą drzwiczkami pralki oraz przyciskami (jeśli Typowe Dziecko dosięga).
2. Miłość do zmywarki. Objawia się 100% obecnością Typowego Dziecka przy każdym załadunku i rozładunku zmywarki. Najciekawszymi elementami są oczywiście sztućce lub cała szuflada jeżdżąca w przód i w tył.
3. Miłość do pilotów RTV. Objawia się notorycznym polowaniem na piloty oraz baczną obserwacją w oczekiwaniu na błąd rodzica/opiekuna, który może, jakimś cudem, odłoży pilot w dostępnym dla małych rączek miejscu. Uwaga, próba oszukania Typowego Dziecka starym pilotem lub pilotem zabawkowym zawsze kończy się porażką.dziecko pralka
4.Miłość do butów i sznurówek. Objawia się częstymi, niby przypadkowymi, wizytami w przedpokoju gdzie znajduje się obuwie. Na sznurówkach dzieci ćwiczą jedzenie spaghetti. Nie jest to potwierdzone badaniami, ale ja jestem przekonana, że tak właśnie jest.
5. Miłość do telefonów komórkowych. Zawsze i wszędzie. Ich ślinienie i gryzienie to najwyższa forma rozrywki współczesnego Typowego Dziecka. Kupowanie zabawkowych telefonów bądź próba oszukania dziecka starym telefonem zawsze kończy się fiaskiem.
6. Miłość do szuflad. Szczególnie w kontekście ich opróżniania. Zdarzają się jednak przypadki Typowego Dziecka zapełniającego szufladę. Można próbować blokować szuflady bądź zastawiać je innymi meblami. Prawdziwe Typowe Dziecko i tak znajdzie sposób.
7. Awersja do spania we własnym łóżeczku. Może nie tyle do spania co do zasypania. Typowe Dziecko jest wyposażone w radar, który wybudza je nawet z najgłębszego snu kiedy rodzic/ opiekun przekłada je do łóżeczka. Próby zhakowania lub JailBraek’owania  Typowego Dziecka kończą się niepowodzeniem. System posiada liczne blokady.dziecko pilot
8. Awersja do świata stojącego w miejscu. Szczególnie w wózku lub w foteliku samochodowym. Objawia się nieustanną potrzebą zmiany otaczającego Typowe Dziecko krajobrazu. Każde zatrzymanie wózka lub samochodu na czerwonych światłach kończy się krzykiem wymuszającym na rodzicu/opiekunie wprawienie w ruch wózka bądź auta.
9. Miłość do sprzętów z guzikami i przyciskami. Objawia się notorycznym, wręcz kompulsywnym wciskaniem wszystkiego co da się tylko wcisnąć. Wszystkie sprzęty domowe posiadające przycisk (szczególnie podświetlany) nie zostaną pominięte przez Typowe Dziecko. Próba owinięcia sprzętów folią kuchenną bądź zastawienia meblami może skończyć się źle, lub bardzo źle.
10. Awersja do zmiany pieluchy w pozycji leżącej. Dotyczy Typowego Dziecka, które opanowało już siadanie i wstawanie. Objawia się wiciem, rzucaniem, turlaniem, wstawaniem, kopaniem i krzykiem (nie mylić z płaczem) w celu ucieczki przed rodzicem/opiekunem na golasa.
11. Miłość do reklam w TV. Objawia się ożywieniem dziecka podczas emisji pasma reklam w TV. W celu uszczęśliwienia i zajęcia Typowego Dziecka rekomendowane jest przełączanie TV na Polsat. Typowe Dziecko z tą przypadłością, tańczy w rytm do piosenek z reklam i śmieje się z żenujących gagów reklamowych.dziecko zmywarka
12. Miłość do gniazdek, kontaktów i przedłużaczy. Objawia się wiecznym wtykaniem pulchnych paluszków tam gdzie rodzic/ opiekun mówi że: „nie wolno!”. Zazwyczaj towarzyszy temu niezwykła radość i ekscytacja oraz zerkanie na rodzica/opiekuna czy aby na pewno widzi jak Typowe Dziecko dobrze się bawi.
13. Miłość do autodestrukcji rodzica/opiekuna. Objawia się wzmożonym pobudzeniem, radością i ekscytacją Typowego Dziecka, kiedy tylko rodzic/opiekun w coś się uderzy. Jest to jedna z najbardziej rozweselających rozrywek Typowego Dziecka.
14. Miłość do kluczy. Objawia się wiecznym i nieustannym poszukiwaniem kluczy i kluczyków przez rodziców/opiekunów. Typowe Dziecko jest mistrzem w znajdowaniu kryjówek na klucze.
15.Miłość do zamykania i otwierania drzwi. Objawia się wielogodzinnym powtarzaniem dwóch czynności na przemian: zamykania i otwierania drzwi. Uniemożliwia to normalne funkcjonowanie rodziny gdyż dane drzwi są w czasie tej czynności wyłączone z użytku. Jeśli zatem są to drzwi od łazienki to rodzic/opekun ma przesrane. Dosłownie.

Jeśli choć połowa stwierdzeń odnosi się do twojej pociechy to wiedz, że jest ona Typowym Dzieckiem. Cieszyć się? Martwić? Być dumnym?  Rozsądźcie sami…

dziecko klucze
Strona używa plików cookies. Korzystając z niej zgadzasz się z Polityką cookies.
Akceptuję
x