Szczepionki na autyzm powodują odrę

Kto czyta SuperStylera i obserwuje nasze kanały na Facebooku(klik) oraz Instagramie(klik) ten wie, że szczepimy nasze dzieci. Jako blogerzy nieraz musieliśmy prowadzić dywagacje z przeciwnikami szczepień zwanymi antyszczepionkowcami, czy bardziej swojsko antyszczepkami. Napisaliśmy na temat szczepień kilka wpisów jak ten(klik) czy ten(klik), więc jak ktoś zawiedzie się tym wpisem, śmiało może poczytać wcześniejsze. Zwyczajnie tym razem przyszedł czas na rozluźnienie, choć wiem, że co poniektórzy już toczą pianę.

Osobiście, jako człowiekowi, który twardo stąpa po ziemi, który sam ukończył interdyscyplinarny kierunek w dużej mierze oparty na biologii i chemii, i któremu rodzice będący naukowcami wpoili szacunek do nauki i wiedzy oraz ludzi tę naukę tworzących, zwyczajnie nie mieści się w głowie, że tak łatwo przychodzi niektórym zaprzepaszczanie całych dekad postępu w zakresie wakcynologii. Z drugiej jednak strony jak to się mówi: syty głodnego nie zrozumie. I tak samo jest z wiedzą i głupotą: głupi mądrego nie zrozumie.

Z trzeciej strony jest coś takiego, jak otwartość umysłu na nowe poglądy. Umiejętność wysłuchania wszelkich opinii, zrozumienia różnych podejść, racji każdej ze stron. Dlatego na naszej grupie „SuperStyler po godzinach” (klik) poprosiłem nasze Czytelniczki o podanie absolutnie wszystkich skutków ubocznych o jakich słyszały, a które mają rzekomo powodować szczepionki.

Materiał jest tak interesujący, że niemal dostałem wylewu czytając te rewelacje. A ponieważ prócz poczucia humoru bywam też złośliwy pomyślałem, że Wy też powinniście go dostać.

Warto nadmienić, że prócz kuriozalnych wręcz skutków ubocznych wyssanych najpewniej z brudnego palca, wiele skutków miało udokumentowane podłoże medyczne. Nie mnie oceniać autentyczność przekazu, ale według Czytelniczek objawy były zgłoszone, zaaprobowane przez lekarzy, udokumentowane.

Teraz czas na formułkę, bez której najpewniej jutro ktoś spali nam chatę: NIE, TEN WPIS NIE ŚMIEJE SIĘ Z DZIECI PO NOP. NOPy czyli niepożądane odczyny poszczepienne zdarzają się tak, jak zdarzają się różne reakcje organizmu na podawane mu medykamenty. Rzecz w tym, żeby nie robić z igły wideł, nie oszukiwać, nie konfabulować i przede wszystkim nie zmyślać.

Bo musicie widzieć, że mieliśmy tu już kiedyś jedną panią, którą twierdziła, że dziecko po szczepionce stało się niepełnosprawne, a potem ktoś odkrył, że zbierała pieniądze na jego rehabilitację za pomocą serwisu zbiórkowego, gdzie zamieściła bogatą dokumentację medyczną. W skrócie dziecko miało porażenie mózgowe od urodzenia, a pani chyba z nudów latała po sieci i straszyła co bardziej łatwowierne mamy.

Spis Internetowych Skutków Ubocznych Szczepionek usystematyzowałem alfabetycznie.

AIDS – nie ukrywam, że wstęp jest mocny. Podobnie jak argumenty antyszczepionkowców.
Alergie pokarmowe – szczepionki są rzekomo odpowiedzialne za alergie pokarmowe.
Aluminium – to w szczepionkach ma powodować szereg uczuleń. Cóż dodać? Nie pomalujesz – to je amelinium.
Astma – wiadomo. Nasze dzieci mają tę wczesnodziecięcą, którą choć podobna z nazwy, jest innym schorzeniem, ale jak się domyślacie, mają ją oczywiście po szczepionce.
Autyzm – klasyka, crème de la crème każdej antyszczepionkowej dyskusji.
AZS – choroba uwarunkowana genetycznie, ale dość częsta. Ulubiony skrót wielu matek. Musiała się tu znaleźć.
Bezpłodność – wszyscy byliśmy szczepieni, nawet antyszczepionkowcy. Wszyscy mamy dzieci. Chyba niepotwierdzone info.
Strona używa plików cookies. Korzystając z niej zgadzasz się z Polityką cookies.
Akceptuję
x