Przepraszam, kto tu sprząta?

Pamiętam taką anegdotę z życia naszych znajomych. Kłócili się kiedyś o obowiązki domowe, koncentrując się na tym, że jak to zwykle bywa On za mało przykłada się do porządków w ich wspólnym mieszkaniu. Ona wściekła jak osa zaczęła wyliczać, że wszystko jest wyłącznie na jej głowie. Sprzątanie, odkurzanie, gotowanie. Nawet prać wiecznie musi sama, bo On o tym przecież nie pomyśli. Kolega, nie zastanawiając się długo odparł: „Kochanie, spokojnie przecież to pralka pierze, a nie Ty…” Dalszej części potyczki słownej nie będę przytaczała. Generalnie skończyło się kilkoma zbitymi talerzami, a pół roku później rozstaniem. Takich rzeczy po prostu nie mówi się kobiecie. Przecież każdy, nawet najbardziej przyjazny sprzęt domowy, wymaga umiejętnej obsługi. Kto zatem sprząta w naszym domu?

Raz dwa trzy, sprzątasz Ty!

Cała nasza trójka ma identyczne podejście do sprzątania. Żadne z nas za tym nie przepada. Ale nie lubimy też żyć w bałaganie, dlatego raz na jakiś czas solidarnie zakasujemy rękawy i sprzątamy. Czasami też korzystamy z usług profesjonalnej pomocy domowej. Przyznajemy się bez kompleksów. Po prostu lubimy jak coś jest zrobione na tip-top. Prócz tego wszyscy jesteśmy gadżeciarzami. Kiedy więc w naszym domu pojawia się nowy bajerancki odkurzacz każdy rwie się do pracy. Każdy, łącznie z Mieciem chce w pierwszej kolejności przetestować nowe cacko. Tak samo było tym razem.

Electrolux UltraSilencer

Apsik! Na zdrowie!

Już przy okazji artykułu o nawilżaczu powietrza pojawiła się na blogu dyskusja o tym, jaki odkurzacz wybrać przy dziecku, które jest alergikiem. Miecio nie ma wprawdzie alergii, za to jest astmatykiem, a przy takich dzieciach pewne właściwości odkurzacza są równie istotne jak przy alergiku. I choć do tej pory podchodziłam do tego z dystansem, to tylko po trzech tygodniach używania odkurzacza Electrolux UltraSilencer Zen Allergy Care USALLER58 zauważyłam ogromną zmianę. I pewnie gdybym nie odczuła jej na własnej skórze to nie uwierzyłabym, że sam odkurzacz może zmienić tak wiele. Co ma taki odkurzacz, czego nie mają inne? Przede wszystkim świetny filtr. Ten, dołączony do odkurzacza UltraSilencer Zen Allergy Care USALLER58 posiada najlepsze parametry filtracji powietrza. Dodatkowo jest zmywalny i zatrzymuje nawet najdrobniejsze pyłki, zarodniki pleśni, odchody roztoczy i alergeny. Aż w 99,95% oczyszcza powietrze wylotowe z odkurzacza, ograniczając ryzyko reakcji alergicznych, a w naszym przypadku duszności astmatycznych.

Electrolux UltraSilencer

Electrolux UltraSilencer

Tam gdzie toczy się życie rodzinne

Odkąd urodził się Miecio nasze życie przeniosło się na podłogę. Nie ma co, chłopak sprowadził nas do parteru. 🙂  To główny plac naszych zabaw. To tu najchętniej się przytulamy, budujemy wierze z klocków, usypiamy w ciągu dnia, czy budujemy bazę z koców i poduszek. Dlatego tak ważne jest, by centrum naszego życia rodzinnego było czyste i higieniczne. Uświadamiając to sobie zrozumiałam, że dobry odkurzacz w domu, w którym mieszkają dzieci, to podstawa.

Electrolux UltraSilencer

Czy to musi być takie drogie?

Utarło się, że odkurzacze dla alergików są piekielnie drogie. Pytałam was jakiś czas temu, który odkurzacz sprawnie poradzi sobie z roztoczami, pyłkami i innymi alergenami. Większość z was potwierdzała utarte już przekonanie, że odkurzacz dla alergika musi być drogi. A tu okazuje się, że wcale nie trzeba płacić kroci, by mieć super czyste mieszkanie, dopieszczone w każdym jego centymetrze. Łącznie z kanapami, wykładzinami, firanami czy trudnodostępnymi zakamarkami. Electrolux UltraSilencer Zen z ceną w granicach tysiąca złotych wypada niezwykle korzystnie na tle konkurencji.

Electrolux UltraSilencer

Poodkurzaj mi szeptem

Jest jeszcze coś, co urzekło nas w tym odkurzaczu. Co to takiego? Błoga cisza przy sprzątaniu. Bo UltraSilencer Zen to najcichszy odkurzacz marki Electrolux! Podczas sprzątania generuje tylko 58 decybeli, czyli tyle co normalna, spokojna rozmowa. Nie trzeba zatem podgłaśniać telewizora na którym leci bajka, ani martwić się, że nie usłyszymy dzwoniącego telefonu. Mało tego: ten odkurzacz umożliwia swobodne rozmawianie przez telefon podczas sprzątania. Poza tym ostatnio odkurzałam salon ze śpiącym na podłodze Mieciem, który uciął sobie popołudniową drzemkę. Sprzątanie zupełnie go nie wybudziło. To się nazywa umiejętne zagospodarowanie czasu, co?

Electrolux UltraSilencer

Electrolux UltraSilencer

Ssawki do zadań specjalnych

W zestawie znaleźliśmy również wiele bardzo przydatnych i funkcjonalnych ssawek, które ułatwiają sprzątanie całego mieszkania. Moje serce skradła ssawka Aero Pro 3w1, która jest prawdziwym transformerem. Umożliwia dotarcie do ciężko dostępnych zakamarków miedzy czy pod meblami. Jest też duża, tradycyjna ssawka, która poradzi sobie zarówno z powierzchniami gładkimi jak i dywanami oraz przyssawka do obić i tapicerek.

Electrolux UltraSilencer

Electrolux UltraSilencer

To będzie długie sprzątanie

W końcu ktoś pomyślał o długim kablu w małym odkurzaczu. Do szału doprowadzało mnie przepinanie wtyczki z gniazdka do gniazdka przy sprzątaniu zaledwie 60 metrowego mieszkania. Można było oszaleć. Ból kręgosłupa i irytacja gwarantowana. A Electrolux UltraSilencer Zen ma 12- metrowy zasięg pracy. Obstawiam, że dałby sobie radę nawet z domem moich rodziców, bez przepinania wtyczki. Zakład?

Electrolux UltraSilencer

Zen na podłodze, zen w życiu

Jako dziecko najbardziej nie lubiłam sobotnich porządków. Prócz tego, że zawsze wysyłano mnie do najżmudniejszej pracy, czyli wycierania kurzu ze wszystkich półek i półeczek, to jeszcze mama zawsze włączała odkurzacz w porze obiadowej, kiedy to w TV leciały długo wyczekiwane bajki. Pamiętam to jak dziś: godzina 14:30, „Walt Disney przedstawia”. Jak wielka była moja rozpacz i złość kiedy musiałam się domyślać co też te Gumisie mówią do siebie, bo cały dom po brzegi wypełniony był wyciem leciwego odkurzacza. Dziś do każdego sprzątania włączam sobie ulubioną muzykę, do której Miecio ochoczo kręci bioderkami. Janek może w tym czasie porozmawiać z ukochaną teściową przez telefon. Żyć nie umierać. Wszystko da się pogodzić, a sprzątanie może być przyjemnością. Trzeba tylko umiejętnie wybierać rozwiązania.

Electrolux UltraSilencer

Electrolux UltraSilencer

Jaki jest twój zen?

Założę się, że wielu z was przydałby się taki cichy i antyalergiczny odkurzacz co? A że w życiu nie ma rzeczy niemożliwych, to mam dla Was to cudeńko. Wystarczy, że w komentarzu pod artykułem odpowiecie na pytanie: Dzieci, praca, dom – jak Ty osiągasz swój wewnętrzny ZEN? Najbardziej nieszablonową odpowiedź nagrodzę odkurzaczem Electrolux UltraSilencer Zen Allergy Care USALLER58. Macie czas do 23.11.2016 do godziny 23:59!

 

Odkurzacz wygrywa: 

Julia Judyńska-Pawlik

Grarulacje!

Electrolux UltraSilencer

Strona używa plików cookies. Korzystając z niej zgadzasz się z Polityką cookies.
Akceptuję
x