Jak zapobiegać odparzeniom u malucha- sprawdzone metody

Dolegliwość sama w sobie nie jest groźna dla naszej pociechy. Poza tym gdzieś tam, pomiędzy prawdami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie przez mamy i babcie utarło się, że prędzej czy później każde dziecko musi przez to przejść. A ja uważam, że to totalna bzdura. I naszym zadaniem, jako rodziców, jest codzienne dbanie o skórę dziecka tak, by nigdy nie nabawiło się odparzeń pieluszkowych. Bo prawda jest taka, że jest to schorzenie bolesne i bywa trudne do wyleczenia. A w dzisiejszych czasach można mu przeciwdziałać ze 100% skutecznością. Jak?

1. Pieluchę należy zmieniać regularnie. Są róże teorie na temat tego jak często. Niektórzy twierdzą, że co dwie godziny. Inni, że maksymalnie co cztery. Prawda jest taka, że na pewno nie co 12 (jak podpowiadają nam producenci pieluszek na opakowaniach). Obowiązkowo zmieniamy też pieluchę po każdej kupie, nawet jeśli musimy to robić co 15 minut.

2. Przy każdej zmianie pieluchy przecieramy pupę naszego dziecka albo mokrą chusteczką, albo zwilżonym wacikiem, a następnie wycieramy do sucha.

3. Przy każdej zmianie pieluchy powinniśmy też pamiętać o posmarowaniu pupy maścią przeciw odparzeniom. My w tej kwestii od dwóch lat niezmiennie używamy Bepanthen Baby. Maść pomaga chronić skórę dziecka każdego dnia. Do tego nie wysusza jej, zabezpiecza przed oparzeniami i nie uczula. A wszystko to przez idealnie skomponowany skład, w którym znajdziemy naturalną lanolinę. Próżno tam szukać tlenku cynku, popularnego przy walce z odparzeniami. Ten składnik przy dłuższym stosowaniu wysusza skórę i utrudnia jej oddychanie. Smarujemy pupę Miecia cieniutką warstwą maści, która szybko się wchłania tworząc na skórze dziecka niewidzialną, ale bardzo skutecznie działającą barierę ochronną.

odparzenia pieluszkowe4. Nie przesadzaj z zasypkami. To taki relikt przeszłości. Na szczęście coraz mniej mam używa tego typu preparatów. Warto pamiętać, że nadmiar zasypki w połączeniu z wilgocią może powodować powstawanie grudek w pieluszce, a te mogą doprowadzić do podrażnień i otarć.

5. Kąp dziecko codziennie. Bo tylko tak zapewnisz mu optymalną ochronę i higienę ciała. Teorie w stylu: „moje dziecko się nie brudzi i nie poci” zupełnie do mnie nie przemawiają. Poza tym dziecko od małego uczy się dobrych nawyków, a to na pewno zaprocentuje w przyszłości. Zasada jest prosta. Skoro ty myjesz się codziennie, taką samą zasadę zastosuj do dziecka.

Walka z odparzeniami pieluszkowymi jeszcze nigdy nie była tak prosta jak dziś. Mamy szeroki dostęp do pieluch jednorazowych, do świetnych maści i kosmetyków. Narzędzia już są. Teraz wystarczy tylko po nie sięgnąć.

odparzenia pieluszkowe

Artykuł sponsorowany przez firmę Bayer. Nr L.PL.MKT.07.2016.4097.

Strona używa plików cookies. Korzystając z niej zgadzasz się z Polityką cookies.
Akceptuję
x