Najlepsze instrumenty muzyczne dla dzieci

Edukacja muzyczna jest szalenie ważna w życiu każdego, szczególnie małego człowieka. Bo nie dość, że wspólne śpiewanie, tańczenie i słuchanie muzyki jest dla dziecka przyjemną formą spędzania czasu, to jeszcze dobroczynnie wpływa na koncentrację, osobowość i wyobraźnię dziecka. W USA udowodniono, że dzieci, które już w brzuchu słuchały muzyki rodzą się z większą ilością synaps czyli połączeń w mózgu. Takie dziecko ma lepszy słuch i rozwija się szybciej od rówieśników.

Ale dość teorii. Teraz o naszych doświadczeniach muzycznych. Odkąd Miecio jest na świecie, muzyka jest nieodłącznym elementem każdego dnia. Zaczęło się od śpiewu mamy i tańca z tatą do ulubionej muzyki rozrywkowej rodziców. Później zaczęły pojawiać się grające zabawki, które śpiewały piosenki, wygrywały melodie lub po prostu wystukiwały rytm.  Kolejnym etapem, na który przyszedł czas teraz to improwizacja muzyczna. Bierzemy instrumenty w dłoń i gramy!

instrumenty muzyczne dla dzieciDo naszej nauki poprzez zabawę wybraliśmy przepiękny zestaw drewnianych instrumentów firmy Janod. Przepiękne, kolorowe i bezpieczne zabawki zapierają dech w piersiach i przypominają mi dzieciństwo. Sama bowiem, kiedy byłam mała, miałam drewniane pianinko, które o dziwo, grało bardzo czyste dźwięki. Tak samo jest z instrumentami Janod. Gitarę udało mi się nawet nastroić! Zestaw jest przeznaczony dla dzieci od 3 lat, ale Miecio już teraz z pomocą i pod nadzorem mamy wystukuje rytm na tamburynie. Serio! To nasza ulubiona zabawa ostatnimi czasy, a Miecio z dnia na dzień robi niezwykłe postępy odkrywając harmonijkę czy trąbkę.

Te i inne drewniane instrumenty muzyczne dla dzieci Janod nabyliśmy w sklepie Patatoy, który jest dystrybutorem tych zabawek w Polsce. Jeśli zatem wasze dziecko przejawia zainteresowanie lub talent muzyczny, to koniecznie zajrzyjcie do Patatoy. Nie wystarczy bowiem śpiewać dziecku piosenki lub odtwarzać melodie. Jeśli chcesz żeby twoje dziecko stanęło kiedyś przed jury X Factora musisz pozwolić mu tworzyć muzykę. Im wcześniej tym lepiej!

instrumenty muzyczne dla dzieciinstrumenty muzyczne dla dzieciinstrumenty muzyczne dla dzieciinstrumenty muzyczne dla dzieciinstrumenty muzyczne dla dzieciinstrumenty muzyczne dla dzieciinstrumenty muzyczne dla dzieciinstrumenty muzyczne dla dzieciinstrumenty muzyczne dla dzieciinstrumenty muzyczne dla dzieciinstrumenty muzyczne dla dzieciinstrumenty muzyczne dla dzieciinstrumenty muzyczne dla dzieciinstrumenty muzyczne dla dzieciinstrumenty muzyczne dla dzieci

Strona używa plików cookies. Korzystając z niej zgadzasz się z Polityką cookies.
Akceptuję
x