Miecio Pływak czyli kąpiel niemowlaka w wannie

Zanim jednak wykąpaliśmy Miecia w naszej wannie, odpowiednio się do tego przygotowaliśmy. Jak?
Zaczęliśmy od zakupu specjalnego siedziska, fotelika z przyssawkami, który przymocowuje się do dna wanny, dzięki któremu Miecio może wygodnie i bezpiecznie korzystać z uroków kąpieli wodnych w wannie. Zdążyłam się zorientować, że rodzajów takich fotelików jest bardzo dużo na naszym rynku. Przy wyborze kierowałam się dwoma kryteriami. Pierwsze to popularność i ilość pozytywnych opinii w Internecie, a drugi to konstrukcja. Wyszłam z założenia, że im prostszy fotelik tym lepiej. Mniej elementów, które mogłyby się zepsuć wyłamać czy otworzyć. Wybór padł na krzesełko do kąpieli Aquababy firmy Thermobaby. To był strzał w dziesiątkę!

kąpiel niemowlaka

Kolejnym elementem, bez którego kąpiel w wannie byłaby po prostu bez sensu, były oczywiście zabawki. I tu z pomocą przyszedł mi Fisher Price, który pod względem zabawek do kąpieli jest bezkonkurencyjny. Dowód? Miecio ma dwa zestawy zabawek kąpielowych. Pierwszy to klasyczne kubeczki do układania. Jest ich osiem, w czterech różnych kolorach. Każdy z nich, na denku, ma innego zwierzaczka. Ze swojego dzieciństwa pamiętam, że przelewanie wody z kubeczka do kubeczka było największą kąpielową frajdą. Tyle, że ja bawiłam się umytymi pojemnikami po margarynie i jogurcie 🙂 Mieciowe kubeczki to prawdziwy hit w czasie kąpieli. Mają różne rozmiary i kolory, więc Miecio w zależności od nastroju wybiera jeden z nich, nabierając i wylewając wodę. Uwierzcie mi, nie ma większej frajdy dla bobasa w kąpieli. A po zakończonej zabawie, jeden z kubeczków służy do spłukania piany z głowy Miecia.

kąpiel niemowlaka

kąpiel niemowlaka

Drugi zestaw również pochodzi z oferty Fisher Price. Są to Przyjaciele z Wanny, czyli cztery morskie żyjątka przyczepione do wanny specjalną matą z przyssawkami. Zabawka jest przeznaczona dla dzieci od 12 miesiąca życia, ale już dziś sprawia Mieciowi wiele frajdy. Każda z czterech zabawek, prócz tego że wyglądają przesympatycznie, dodatkowo ma swoje funkcje zabawowe wykorzystujące wodę. Gwiazdka ma w środku wiatraczek zasilany wodą, a Raczek, dzięki wodzie wlewanej przez ogon, kręci kubełkiem zamocowanym w szczypcach. To świetny zestaw, który w prosty sposób uczy dzieci ciągu przyczynowo-skutkowego: wlewasz wodę wiatraczek się kręci. Dla mnie bomba!

kąpiel niemowlaka

Ostatnim elementem, przygotowującym naszą łazienkę do kąpieli Miecia, było znalezienie miejsca na przechowywanie wszystkich wcześniej wymienionych gadżetów. W tej kwestii zaufaliśmy marce Boon, która wpadła na pomysł stworzenia organizerów na zabawki kąpielowe, przyczepianych do ściany na taśmę dwustronną lub wkręty. My mamy żabę, która mieści naprawdę dużą ilość kąpielowych zabawek. A że kąpiel niemowlaka wymaga również odpowiednich kosmetyków, one również znajdą swoje miejsce w naszej żabie. Dodatkowo organizer na zabawki kąpielowe ma odczepianą szufelkę z dziurami i wygodną rączką, która służy do wyławiania, opłukiwania i osuszania zabawek.
W tak przygotowanej wannie Miecio-Pływak uwielbia spędzać sporą część wieczoru. Jedynie pomarszczona skóra na palcach przypomina, że pora wyjść z wody. Nam natomiast żadna jego kąpiel nie jest straszna. 🙂

kąpiel niemowlaka

kąpiel niemowlaka
Strona używa plików cookies. Korzystając z niej zgadzasz się z Polityką cookies.
Akceptuję
x